אלרגיות לאבק


אלרגיןת לאבק תוחלת החיים של קרדית האבק קצרה יחסית, כעשרה שבועות, אך במהלכן היא מטילה אלפי ביצים. קרדית האבק נמצאת כמעט בכל מקום אך איננה גורמת לתחושות כלשהן, היא לא עוקצת או מוצצת דם.

אם כך מדוע היא כה מסוכנת עבורנו?

כרבע מאוכלוסיית ישראל סובלים מאלרגיה לקרדית האבק. תגובות האלרגיות כמו גרד וגירויים בעור, התעטשויות, גודש באף, ליחה, נזלת ושיעול, נפיחות בעפעפיים ודמעות, נובעות מהצואה של קרדית האבק. ההפרשות של קרדית האבק המתערבבות באוויר וכך מגיעות אל תוך מערכת הנשימה שלנו, של ילדנו ואף של חיות המחמד שלנו. במקרים קיצוניים קרדית האבק יכולה לגרום לחנק אצל חולי אסטמה חריפה ואף למוות.

למרות אורך החיים הקצר של נקבת קרדית אבק, היא מסוגלת להתרבות פעמים רבות ומייצרת שושלת ארוכה של מזיקים קטנים מציקים, המתנחלים ברחבי הבית, ברהיטים, ובשטיחים ובכך יוצרת תגובות אלרגיות רבות, בעיקר לילדים הקטנים שלנו, ובייחוד לפעוטות שזוחלים על הרצפה. גם לאחר שקרדית האבק מתה עדיין ניתן למצוא פסולת והפרשות ברחבי הבית. ילדנו רגישים אליה בעיקר ויכולים לסבול מסיבוכים שונים.

אז מה אפשר לעשות?

בגלל שקרדית האבק כל כך זעירה, נדמה לנו שלא ניתן להילחם בה,  מה גם שהמאבק בה הוא כמעט יומיומי .בטבע ליצורים קטנים מאוד יכולת ההישרדות טובה. חלק מיכולת ההישרדות של קרדית האבק נובעת מיכולתה להתרבות במהירות.

ישנן שיטות רבות לניקוי כמו תלייה בשמש, הקפאה או ניקוי בחומץ של השטיחים, הכריות ושל חיטוי מזרנים. אך שיטות אילו לא מחטאות בצורה המשתווה לניקוי מקצועי הנעשה על ידי חברה מקצועית. הדרך הטובה ביותר להגן מפני קרדית האבק היא בעזרת ניקוי ייחודי שנועד למטרה זו מחברת ניקוי מקצועית.

צרו עמנו קשר עוד היום לטיפול בבעיית קרדית האבק.